Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z likwidacją barier architektonicznych?

Zadzwoń do nas

Zadzwoń do nas

+48 692 44 94 74

Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na youtube Odwiedź nasz kanał Windy-Schodowe.pl na instagramie
Kliknij aby powiększyć lub zmniejszyć tekst

Pomniejszanie/powiększanie tekstu

Pomniejsz tekst
Normalny tekst
Powiększ tekst

Schodołaz - niedoceniony pomocnik

Schodołazy są szybkim i skutecznym sposobem na likwidację bariery architektonicznej

Schodołaz jest urządzeniem służącym do transportu osób niepełnosprawnych, jednak jest on mało popularny w Polsce - a szkoda - gdyż jest bardzo funkcjonalny i uniwersalny, a niska cena powoduje, że jest dostępny dla każdego.

Używane schodołazy kroczące Scalamobil

Informujemy Państwa, że posiadamy w swojej ofercie używane schodołazy kroczące Scalamobil. Urządzenie jest w świetnym stanie techicznym i wizualnym, posiada nowe akumulatory, a w komplecie znajduje się ładowarka.

Urządzenia te są dostępna w zestawie z wózkiem lub z krzesełkiem. Dajemy na nie 6-miesięczną gwarancję. Więcej informacji na ten temat uzyskają Państwo pod naszym numerem telefonu +48 692 44 94 74 lub emailem info@windy-schodowe.pl.

Napędzane przez elektryczny silnik urządzenie, bez problemu pokonuje różnego rodzaju schody - proste, zabiegowe, kręcone - również wymiar stopni i ich kształt może być w miarę dowolny. Można więc pokonać bariery, które wcześniej były wyzwaniem, a następnie zjechać na dół aby zjeść obiad lub otworzyć Partypoker aby się zrelaksować. Olbrzymią przewagą schodołaza w porównaniu do innych urządzeń, które usuwają bariery architektoniczne jest jego mobilność. Nie jest on zamocowany w jednym miejscu, w związku z tym można go użyć na dowolnych schodach w domu, biurze lub innej instytucji.

Inną zaletą tych transporterów schodowych jest cena urządzenia, która jest o wiele mniejsza niż np. platformy schodowej, czy podnośnika pionowego. Na zakup schodołaza można otrzymać dofinansowanie z PCPR lub MOPS w wysokości 80% poniesionych nakładów. Dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych obejmuje przystosowanie miejsca zamieszkania osoby niepełnosprawnej do jej potrzeb w ramach codziennego funkcjonowania. Dofinansowanie obejmuje sprzęt oraz wszelkie prace adaptacyjno-budowlane wraz z wykonaniem w tym schodołazów.

Dokumenty, które należy złożyć w PCPR lub Ośrodku Pomocy Społecznej:

  • wypełniony wniosek (druk dostępny w lokalnym PCPR)
  • dokument stwierdzający podstawę prawną zameldowania w lokalu, gdzie będą likwidowane bariery architektoniczne
  • kosztorys i projekt wykonania prac likwidacyjnych bariery architektonicznej
  • uzgodnienia zakresu prac z właścicielem budynku (Spółdzielnia Mieszkaniowa, Wspólnota)

Więcej na temat dofinansowań można przeczytać w naszym artykule dofinansowanie z PFRON na likwidację barier architektonicznych.

Jedyną wadą schodołazów jest to, iż osoba niepełnosprawna nie może samodzielnie obsługiwać tego urządzenia. Do jego użycia potrzebna jest pomoc osób trzecich. Dlatego nie może go używać osoba samotna. Jednak w porównaniu do jego mobilności oraz ceny wydaje się to być tylko małym mankamentem.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem pokazującym zasadę działania schodołaza kroczącego Scalamobil.

Schodołaz kroczący Scalamobil S20

Poniżej prezentujemy film pokazujący przykład użycia schodołaza gąsienicowego.

Jak działa schodołaz gąsienicowy? Liftkar PTR